Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

1 wrz 2008

US Open: Trzeci ćwierćfinał z rzędu w Nowym Jorku

Jelena Janković awansowała do ćwierćfinału turnieju US Open po raz trzeci z rzędu, pokonując w spotkaniu czwartej rundy Caroline Wozniacki w trzech setach 3-6 6-2 6-1. Rywalką Jeleny w walce o półfinał będzie Austriaczka Sybille Bammer.

Pojedynek z Wozniacki rozpoczął się źle dla Jeleny. Dunka popełniała mało niewymuszonych błędów, w przeciwieństwie do JJ, która w dodatku nie wykorzystywała szans na przełamanie rywalki. Ostatecznie skończyło się podobnie jak w ich ostatnim spotkaniu na Wimbledonie i Wozniacki wygrała pierwszego seta, ale tym razem w stosunku 6-3. Już na początku drugiego seta widać wyraźnie było, że Wozniacki zabrakło koncepcji na dalszą grę. Jelena znalazła swój rytm gry i z każdą piłką czuła się coraz pewniejsza. Ostatecznie gładko wygrała dwa kolejne sety 6-2 6-1. W trakcie tego spotkania Jelena obnażyła słabość tenisa Caroline Wozniacki, która wprawdzie uzyskiwała ostatnio wartościowe wyniki, to jednak wydaje się, że wciąż daleko jej do poziomu jaki prezentuje czołówka.

Na konferencji prasowej wypowiedź Jeleny brzmiała optymistycznie, jeśli chodzi o jej obecną formę fizyczną: "It's little by little every day I feel that I'm getting better and better. Physically‑wise, you know, I feel that I'm moving much better. My condition is getting better and better. I'm feeling the shots a lot better than I did, especially in the beginning of the tournament in the first few rounds. I think I'm on the right track. I look forward to my next match".

Wczorajsza wygrana oznacza dla Jeleny trzeci pod rząd awans do ćwierćfinału w turnieju US Open. W 2006 roku dotarła do półfinału tego turnieju, a w ubiegłym roku zakończyła imprezę na ćwierćfinale. W tym roku szanse na poprawienie tych wyników są chyba lepsze. Rywalką Jeleny w walce o półfinał będzie Austriaczka Sybille Bammer, z którą Jelena ma bardzo korzystny bilans dotychczasowych spotkań 6-1.