Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

24 wrz 2008

Pekin: Siedemnasty ćwierćfinał w tym sezonie

Jelena Janković awansowała do ćwierćfinału turnieju China Open w Pekinie. W pojedynku drugiej rundy pokonała Kanadyjkę Aleksandrę Wozniak w dwóch setach 6-3 7-5.

Spotkanie przebiegało pod kontrolą Jeleny, która w decydującym momencie pierwszego seta przełamała serwis agresywnie grającej Wozniak i zakończyła seta ostatecznie wynikiem 6-3. W drugim secie już na początku zarysowała się wyraźna przewaga Jeleny, która dwukrotnie przełamała podanie Kanadyjki i serwowała przy stanie 5-2, aby zakończyć spotkanie. Niestety tradycyjnie Jelena nie wykorzystała tej szansy, mimo prowadzenia 30-0 w gemie. Po czym przegrała następnego gema i straciła jeszcze kolejny gem serwisowy, pozwalając Wozniak wyjść na 5-5. Na szczęście JJ skoncetrowała się i przeprowadziła kilka dłuższych wymian, w których Wozniak nie miała wiele do powiedzenia, choć w trakcie meczu często odważnie starała się atakować. Ostatecznie Jelena skończyła przy swoim serwisie na 7-5. Pod koniec meczu JJ zgłaszała lekarzowi ból prawej łydki.

To siedemnasty awans Jeleny do ćwierćfinału w tym sezonie przy osiemnastu startach turniejowych. Jelena jest jedyną zawodniczką, która może poszczycić się taką skutecznością. Tylko poczas Wimbledonu nie udała jej się ta sztuka, gdzie dla przypomnienia przegrała przed ćwierćfinałem w 4. rundzie grając z kontuzją kolana. W ćwierćfinale Jelena spotka się z rozstawioną z numerem 7. Danielą Hantuchovą, która w trzech setach wyeliminowała z turnieju Tamarine Tanasugarn.