Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

28 wrz 2008

Pekin: Jelena najlepsza

Jelena Janković wygrała turniej China Open w Pekinie. W finale Jelena pokonała Svetlanę Kuznetsovą w dwóch setach 6-3 6-2. To drugie zwycięstwo turniejowe Jeleny w tym sezonie i siódmy triumf w jej karierze w siedemnastym finale.

Pojedynek finałowy stał na wysokim poziomie. W pierwszym secie Jelena popełniła zaledwie trzy niewymuszone błędy, co przyczyniło się do pewnego zwycięstwa 6-3. W drugim secie Jelena zdominowała rywalkę. Kuznetsova zaczęła popełniać coraz więcej błędów, Jelena przetrzymywała długie wymiany i kończyła je na swoją korzyść.

Ostatecznie JJ triumfowała 6-3 6-2, a w statystyce pojedynku odnotowała bilans 17 piłek wygrywających w stosunku do zaledwie 10 niewymuszonych błędów. Tym samym Jelena zrewanżowała się Rosjance za przegraną w trzech setach w ćwierćfinale w Tokio w ubiegłym tygodniu.

Zwycięstwo w Pekinie oznacza dla Jeleny umocnienie się na prowadzeniu w rankingu "Race to the Sony Ericsson Championships" i zbliżenie się do Sereny Williams w rankingu WTA. Od poniedziałku obie zawodniczki będzie dzielić różnica zaledwie 21 punktów. Jelena zarobiła w Pekinie 95 tysięcy 500 dolarów i zyskała 275 punktów rankingowych. W poniedziałek rozpoczyna się turniej drugiej kategorii w Stuttgarcie. Jelena będzie rozstawiona z numerem 2. W turnieju wystąpi Serena Williams. Jelena będzie poprawiać rezultat sprzed roku, gdy przegrała w półfinale po ciężkiej batalii z Justine Henin.