Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

27 wrz 2008

Pekin: Jelena w finale po ciężkiej batalii

Jelena Janković awansowała do finału turnieju China Open w Pekinie. W pojedynku półfinałowym pokonała Rosjankę Verę Zvonarevą w trzech setach 6-4 2-6 6-4. W finale Jelena zmierzy się z kolejną Rosjanką, Svetlaną Kuznetsovą.

Pojedynek ze Zvonarevą miał dramatyczny przebieg. Po pierwszym secie wygranym przez Jelenę 6-4 obraz gry diametralnie zmienił się. Zvonareva przejęła inicjatywę i z coraz większą łatwością poczynała sobie przy serwisach JJ. Ostatecznie Rosjanka zwyciężyła w tym secie 6-2. Na szczęście Jelena zachowała więcej sił na trzeci set, w którym była lepsza o jedno przełamanie. To czwarte zwycięstwo nad Zvonarevą - ich aktualny bilans pojedynków wynosi 4-3 na korzyść Jeleny. "The first set I played quite well and I was dominating but then in the second set I lost my energy and let my opponent come on top of me. She was the one dictating the points. It was not easy. Mentally and physically it was quite hard but at the end I managed to stay calm and finish the match in my favour" - mówiła po meczu Jelena.

W finale Jelena spotka się z Svetlaną Kuznetsovą, która w drugim półfinale pokonała faworytkę gospodarzy Jie Zheng. Jelena będzie miała okazję zrewanżować się Rosjance za dwie porażki w ich ostatnich dwóch meczach (w tym za przegraną w ćwierćfinale w Tokio w ubiegłym tygodniu). Jednocześnie Jelena stanie po raz kolejny przed okazją zwycięstwa w turnieju drugiej kategorii, co jeszcze do tej pory jej się nie udało - trzykrotnie triumfowała w turniejach pierwszej kategorii, trzykrotnie wygrywała też turnieje mniejszej rangi.