Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

26 wrz 2008

Pekin: Jelena lepsza od Hantuchovej

Jelena Janković awansowała do półfinału turnieju China Open w Pekinie. W pojedynku ćwierćfinałowym pokonała Słowaczkę Danielę Hantuchovą w dwóch setach 7-5 6-1.

W pierwszym secie toczyła się równa walka na bardzo wysokim poziomie. Hantuchova miała nawet dwie piłki setowe, ale Jelenie udało się je obronić i ostatecznie zdominować rywalkę w kolejnych gemach. W drugim secie JJ narzuciła Słowaczce swój styl gry i oddała jej zaledwie jednego gema. Po tym spotkaniu stan pojedynków pomiędzy obiema zawodniczkami wynosi 2-1 na korzyść Jeleny.

W półfinale Jelena zagra z Verą Zvonarevą, z która ma do tej pory wyrównany bilans pojedynków 3-3. W tym roku Jelena pokonała Rosjankę w dwóch setach w półfinale Miami, ale uległa jej w ćwierćfinale w Charleston po trzysetowym pojedynku.