Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

12 paź 2008

Moskwa: Do trzech razy sztuka

Jelena Janković wygrała turniej Kremlin Cup w Moskwie. W finale pokonała Verę Zvonarevą w dwóch setach 6-2 6-4. To trzeci turniejowy triumf Jeleny pod rząd. Dwa tygodnie temu była najlepsza w Pekinie, tydzień temu wygrała w Stuttgarcie. Zwycięstwo w Moskwie oznacza nieoficjalnie, że Jelena zakończy ten rok na pozycji liderki rankingu WTA.

W pojedynku finałowym Jelena nie miała większych problemów w pierwszym secie z przełamaniem podania Rosjanki i dosyć szybko przejęła inicjatywę. Zdenerwowana Zvonareva zaczęła popełniać coraz więcej niewymuszonych błędów. W drugim secie przez moment Rosjanka dyktowała grę, ale trwało to miej więcej przez dwa gemy. Ostatecznie Jelena była lepsza o jedno przełamanie i wygrała cały mecz 6-2 6-4.

Zwycięstwo w Moskwie gwarantuje Jelenie zakończenie tego roku na pierwszej pozycji w rankingu WTA, niezależnie od wyników kończącego sezon turnieju w Doha. Zajmująca drugie miejsce w rankingu Dinara Safina ma zbyt dużą stratę do Jeleny i nie startuje w Zurychu i Linzu. Oznacza to, że pozycja Jeleny jest bezpieczna przynajmniej do Australian Open.