Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

2 paź 2008

Stuttgart: Nokaut w drugiej rundzie

Jelena Janković awansowała do ćwierćfinału turnieju Porsche Grand Prix w Stuttgarcie. W pojedynku 1\8 finału pokonała Ukrainkę Alonę Bondarenko w dwóch setach 6-2 6-0.

Od stanu 1-2 w pierwszym secie Jelena wygrała jedenaście gemów pod rząd. Przebieg spotkania nie wymaga więc dłuższego komentarza. ;p To dziewiąte zwycięstwo Jeleny z Aloną Bondarenko w ich dziewiątej konfrontacji.

W jutrzejszym meczu ćwierćfinałowym Jelena spotka się z Rosjanką Verą Zvonarevą, z którą jeszcze w ostatnią sobotę rozgrywała trzysetowy pojedynek w półfinale turnieju w Pekinie. Tamten mecz ostatecznie Jelena rozstrzygnęła na swoją korzyść. Będąca w dobrej formie Rosjanka z pewnością będzie miała ochotę wziąć rewanż za tamtą porażkę. Spotkanie Janković - Zvonareva zostanie rozegrane w piątek jako ostatni mecz w sesji wieczornej.