Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

11 paź 2008

Moskwa: Trzeci finał pod rząd

Jelena Janković awansowała do finału turnieju Kremlin Cup w Moskwie. W półfinale pokonała Elenę Dementievą w trzech setach 0-6 6-1 6-0. Rywalką Jeleny w finale będzie Vera Zvonareva.

Spotkanie z Dementievą miało bardzo nietypowy charakter. W pierwszym secie Rosjanka zdominowała grę i nie pozwoliła Jelenie wygrać nawet jednego gema. JJ została przełamana trzykrotnie i przegrała po raz pierwszy od półfinału US Open w 2006 roku seta do zera. W drugim secie Jelena przyspieszyła grę i zmusiła Dementievą do większego ryzyka. Jak się okazało przyjęta taktyka zaczęła przynosić korzyści. Janković wygrała seta 6-1, a w trzecim odpłaciła się Rosjance za pierwszy set, wygrywając go w takim samym stosunku.

To było jedenaste pod rząd zwycięstwo Jeleny skutkujące trzecim awansem do finału pod rząd. W finale turnieju w Moskwie Jelena zagra z Verą Zvonarevą, z którą spotykała się w dwóch poprzednich turniejach - w półfinale w Pekinie i w ćwierćfinale w Stuttgarcie. Za każdym razem po zaciętej walce Jelena była lepsza. W przypadku zwycięstwa w finale Jelena zapewni sobie pozycję liderki rankingu WTA do końca tego roku. Będzie to oznaczać, że pozycja Jeleny jest niezagrożona przynajmniej do styczniowego Australian Open.