Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

5 paź 2008

Stuttgart: Porsche dla Jeleny

Jelena Janković wygrała turniej Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. W finale pokonała Nadię Petrovą w dwóch setach 6-4 6-3. Wydarzenia, które miały miejsce w Stuttgarcie oznaczają, że od poniedziałku Jelena powraca na pierwszą pozycję w rankingu WTA. Przewaga nad Sereną Williams będzie wynosić 213 punktów.

Finał był dużo mniej interesującym widowiskiem niż dwa poprzednie mecze z udziałem Jeleny. Nadia Petrova zdenerwowana faktem, że od samego początku nie mogła prowadzić spotkania w swój ulubiony sposób posyłała piłki daleko w aut. Jelenie wystarczyło jedno przełamanie podania Rosjanki w pierwszym secie. W drugim secie było trochę więcej walki, ale ostatecznie znów Jelena okazała się lepsza wygrywając całe spotkanie 6-4 6-3 i zachowując przy okazji wiele energii na nadchodzący turniej w Moskwie. "I feel that every day I am getting better and better. I am really working on my game, I want to reach my full potential. I feel tired now, but mentally I am not tired, I am hungry to do well. I want to finish the year as No. 1" - mówiła po finałowym meczu Jelena.

Jelena wyjedzie ze Stuttgartu najnowszym Porsche 911 Carrera 4S, który był główną nagrodą turnieju. Zwycięstwo w Stuttgarcie to ósmy turniejowy triumf Jeleny w osiemnastym finale. To również drugie zwycięstwo turniejowe pod rząd - w ubiegłym tygodniu Jelena wygrała w Pekinie. W ciągu dwóch tygodni JJ odniosła bardzo wartościowe zwycięstwa (cztery wygrane z zawodniczkami z pierwszej dziesiątki rankingu WTA) m.in. nad Venus Williams, Verą Zvonarevą, Svetlaną Kuznetsovą. Za rok impreza w Stuttgarcie będzie rozgrywana na krytych kortach ziemnych i odbędzie się w maju.

Od poniedziałku Jelena powraca na pierwszą pozycję w rankingu WTA. Zajmująca drugie miejsce, Serena Williams będzie mieć stratę 213 punktów do nowej liderki. Nie ma informacji o tym, aby JJ wycofała się z turnieju w Moskwie. Pierwszy mecz prawdopodobnie rozegra w czwartek, a jej rywalką będzie lepsza z pojedynku Dushevina - Vaidisova.