Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

29 kwi 2009

Stuttgart: Szybki start

Jelena Janković awansowała do drugiej rundy turnieju Porsche Grand Prix w Stuttgarcie. W pojedynku pierwszej rundy Jelena pokonała Dominikę Cibulkovą w dwóch setach 6-1 6-1. Rywalką Jeleny w drugiej rundzie będzie Niemka Sabine Lisicki.

Spotkanie z Cibulkovą trwało niewiele ponad dwie godziny. JJ zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a na szczególną uwagę zasługiwał jej serwis. Jelena atakowała i nie popełniała niewymuszonych błędów. W pierwszym secie zanotowano tylko dwa błędy po stronie JJ. Cibulkova była ociężała i narzekała na problemy z mięśniami nóg.

W drugiej rundzie Jelena zagra z Niemką Sabine Lisicki, która w swoim pierwszym spotkaniu dosyć łatwo pokonała Patty Schnyder. Dla przypomnienia Lisicki dwa tygodnie temu wygrała turniej w Charleston pokonując po drodze do tytułu m.in. Venus Williams i Caroline Wozniacki. Pojedynek Janković - Lisicki zostanie rozegrany w czwartek na korcie centralnym, nie wcześniej niż o godz. 18:15.