Stuttgart - Porsche Grand Prix '09 - 1\16 finału

Jelena Janković (SRB) - Dominika Cibulkova (SVK) - 6-1 6-1

26 kwi 2009

Fed Cup: Serbki górą

Jelena Janković odniosła dwa zwycięstwa w rozgrywanym w hiszpańskiej miejscowości Lleida meczu Pucharu Federacji pomiędzy Serbią, a Hiszpanią o awans do pierwszej grupy światowej. W sobotę JJ pokonała Marię Jose Martinez Sanchez 6-3 6-4, a w niedzielę w trzech setach zwyciężyła w spotkaniu z Anabel Mediną Garrigues 6-3 3-6 6-3.

Po zwycięstwie Jeleny nad Mediną jest już pewne, że to Serbki przejdą grupę wyżej. W sobotę Ana Ivanović pokonała Medinę Garrigues również w trzech setach. JJ zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w obu spotkaniach. Jedynie drugi set w meczu z Mediną był nieco słabszy z jej strony. Na szczęście Jelena mogła sobie na to pozwolić i rozstrzygnąć spotkanie w trzecim secie.

Tymczasem rozlosowano już drabinkę turnieju w Stuttgarcie. Dla przypomnienia Jelena broni tytułu. JJ została rozstawiona z numerem trzecim i znalazła się w połówce z Dinarą Safiną. W pierwszym spotkaniu zmierzy się z Dominiką Cibulkovą, później być może czeka ją mecz z będącą na fali Sabine Lisicki.